Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

10η Αγωνιστική 2013-14: Πανθρακικός - Αστέρας Τρίπολης

Αριθμός μηνυμάτων : 738
Charm : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2010

10η Αγωνιστική 2013-14: Πανθρακικός - Αστέρας Τρίπολης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 10η Αγωνιστική 2013-14: Πανθρακικός - Αστέρας Τρίπολης   10η Αγωνιστική 2013-14: Πανθρακικός - Αστέρας Τρίπολης Clock1104/11/2013, 12:11

10η Αγωνιστική 2013-14: Πανθρακικός - Αστέρας Τρίπολης I10ast10
1-1
Τζάνης 5' - Ουσέρο 60'
καλή απόδοση, αγώνας ανοιχτός σ' όλα...
10η Αγωνιστική 2013-14: Πανθρακικός - Αστέρας Τρίπολης Pc020711
Η ισοπαλία επέστρεψε στην Κομοτηνή σε αγώνες του Πανθρακικού και του Αστέρα Τρίπολης. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1 για τη 10η αγωνιστική της Superleague, με το «Χ» να δεσπόζει στις μεταξύ τους αναμετρήσεις, καθώς είναι το τέταρτο στους τελευταίους πέντε αγώνες τους στην έδρα του Πανθρακικού την τελευταία 7ετία.

Πλέον, με το αποτέλεσμα αυτό, οι δύο ομάδες παρέμειναν «αγκαλιά» με 14 βαθμούς, δημιουργώντας πενταπλή ισοβαθμία στην 4η θέση, φτάνοντας τους Παναθηναϊκό, Εργοτέλη και ΠΑΣ Γιάννινα.
Γρήγορο γκολ και… βραχυκύκλωμα
Ο Πανθρακικός (είχε την ατυχία του Ζος που ένιωσε πρόβλημα στη μέση στην προθέρμανση και ενώ ήταν στην 11άδα έμεινε εκτός αποστολής με τον Χρήστου να μπαίνει βασικός) ήταν συνολικά καλύτερος στον αγώνα, ιδίως στο πρώτο ημίχρονο. Ηταν το διάστημα στο οποίο προηγήθηκε μόλις στο 5' με το γκολ του Τζάνη (από λάθος του Πιπίνη) και στη συνέχεια έδωσε, μεν, χώρο στους Αρκάδες, αλλά ήταν σαφώς πιο επικίνδυνος με τις ευκαιρίες των Ρομέου (21', 45'+1'), Τζάνη (26') και Κάσες (42').
Την ίδια στιγμή ο Αστέρας δεν μπορούσε να βρει διαδρόμους προς την περιοχή των γηπεδούχων, οι οποίοι είχαν τρεις κεντρικούς αμυντικούς, είχε την πρώτη καλή του στιγμή με τον Μπαράλες στο 25' και δοκάρι στο 40' από προβολή του Ντε Μπλάσις σε προσπάθεια απομάκρυνσης του Μπαϊκαρά.
Η αντίδραση του Αστέρα
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και στο πρώτο 20λεπτο ήταν η ομάδα που έψαχνε το γκολ. Αυτό δεν ήρθε με τον Μπαράλες στο 48' ούτε με την ευκαιρία του Ντε Μπλάσις στο 52' αλλά με την βολίδα του Ουσέρο στο 60'. Η αποβολή του Σαρακατσάνου στο 63' έδωσε μεγαλύτερο ψυχολογικό πλεονέκτημα στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι όμως δεν κατάφεραν να απειλήσουν, ουσιαστικά, ξανά ως το τέλος.
Αντίθετα, ο Πανθρακικός έδειξε σημάδια αντίδρασης με τις δύο ευκαιρίες του Ρομέου στο 71' και το 79', αλλά ο Ερνάντεζ, που ήταν εξαιρετικός, έκανε νέες αποκρούσεις βοηθώντας να την ομάδα του να μη δεχθεί άλλο γκολ. Στη φάση του 79', μάλιστα, η σέντρα του Ντιόγκο βρήκε το δοκάρι.
Τελικά οι δύο ομάδες τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε στο 78' και ο Γκοϊάν.

(η περιγραφή από το SentraGoal)

ΣΚΟΡΕΡΣ: 5' Τζάνης - 60' Ουσέρο
ΔΟΚΑΡΙΑ: 79' Ντιόγκο - 40' Ντε Μπλάσις
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θάνος (Γρεβενών)
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 63' Σαρακατσάνος (2η κίτρινη) - 78' Γκοϊάν (2η κίτρινη)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 59' Σαρακατσάνος, 67' Τζάνης - 16' Εντό, 63' Ουσέρο, 70' Μουνάφο, 74' Μπαράλες, 75' Γκοϊάν
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Σέρεμετ, Μπαϊκαρά, Παπαγεωργίου, Σαρακατσάνος, Χρήστου, Εμπόου, Λαδάκης, Ρομέου, Κάσες (75' Ζεκίνια), Τζάνης (90'+2' Χασομέρης), Ίγκορ (67' Ντιόγκο).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Ερνάντεζ, Κοντοές, Πιπίνης (57' Ουρτάδο), Γκοϊάν, Ζησόπουλος, Εντό (65' Μπακασέτας), Ουσέρο, Ναβάρο, Ντε Μπλάσις, Μουνάφο (85' Κουρμπέλης), Μπαράλες.

» 3η Αγωνιστική 2013-14: Πανθρακικός - Παναιτωλικός

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Panthracrocs :: ΤΑ ΑΡΘΡΑ ΤΟΥ ΠΟΡΤΑΛ-