34η αγωνιστική, Πανθρακικός - Πιερικός 3-0

Αριθμός μηνυμάτων : 738
Charm : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2010

34η αγωνιστική, Πανθρακικός - Πιερικός 3-0 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 34η αγωνιστική, Πανθρακικός - Πιερικός 3-0   34η αγωνιστική, Πανθρακικός - Πιερικός 3-0 Clock11013/5/2011, 06:54

34η αγωνιστική, Πανθρακικός - Πιερικός 3-0 A34_pa10
3-0
56' Ζησόπουλος σουτ, 81', 89' Γωνιάδης σουτ

Μετά τον Γωνιάδη παραμονεύουμε στην ...γωνία για τις εξελίξεις!!!

34η αγωνιστική, Πανθρακικός - Πιερικός 3-0 0135pc10
Μετά το δυνατό σουτ του Γιάννη Γωνιάδη στο 89'
η μπάλλα κατευθύνεται στην εστία του Πιερικού για να γραφτεί το τελικό 3-0.

Στο τελευταίο παιχνίδι της περιόδου 2010-11 ο Πανθρακικός κέρδισε με 3-0 τον Πιερικό, ανταποδίδοντας για την βαρειά ήττα του Α' γύρου. Το παιχνίδι ξεκίνησε με άγριες διαθέσεις και ισχυρή πίεση του Πανθρακικού που έκλεισε την ομάδα της Κατερίνης στα καρέ της. Μετά το δεκάλεπτο όμως η "σούπα" κρύωσε και παρά την εμφανή ανωτερότητα του Πανθρακικού το ημίχρονο τέλειωσε στο χαλαρό. Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη είχε τον έλεγχο της συνάντησης και έδινε την εντύπωση πως η επίτευξη κάποιου τέρματος ήταν θέμα χρόνου. Έτσι μετά το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, στο 55' είχαμε την πρώτη μεγάλη ευκαρία με τον Senharib Malki να κάνει θαυμάσια κάθετη πάσα βγάζοντας μόνο τον Orlando Costa, αστοχώντας απέναντι στον τερματοφύλακα. Το επόμενο λεπτό μετά από συνεχή πίεση ο Bertrand Robert μπήκε από αριστερά, γύρισε την μπάλλα στο πέναλτι όπου ο Ζησόπουλος πλάσαρε σωστά γράφοντας το 1-0 στο 56'.
Με το άνοιγμα του σκορ άνοιξε και η άμυνα του Πιερικού. Αυτό εκμεταλλεύτηκε ο Πανθρακικός και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες που χάθηκαν, αλλά ένας πιτσιρικάς ανέλαβε να σιγουρέψει τον αγώνα:
Ο νεαρός Γιάννης Γωνιάδης με δύο γκολ, το ένα καλύτερο απ' τ' άλλο διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Θαυμάσια συνεισφορά, μέσα σε 17' συμμετοχής, 2 γκολ!!!
Καλή συνέχεια σ' αυτόν και σ' όλους τους νεαρούς μας!

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Πανθρακικός (Σάββας Παντελίδης): Κουτσόπουλος, Περπερίδης, Μπουτζίκος, Νατσούρας, Βαγγελόπουλος, Ζησόπουλος, Λιαπάκης, Μάλκι (56' Σουλτανίδης), Ορλάντο (73' Γωνιάδης), Αρσενίεβιτς (83' Σίμωσης), Ρομπέρ.
Πιερικός (Σούλης Παπαδόπουλος): Καρακούτσης, Γιαζιτζόγλου (70' Κόιτς), Δήμου, Χατζής, Περουτζίνι, Πέντα, Κωνσταντινίδης, Καλαγκάνης, Κοντέων, Ομάρ (46' Σεχολάρι), Γ. Λαζαρίδης (86' Νίκου).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θάνος (Ηπείρου)
ΒΟΗΘΟΙ: Τάτσης, Γούκος (Ηπείρου)

__________________________________________________________

Τελευταία αγωνιστική της χρονιάς κόντρα στην ομάδα της Κατερίνης, τον Πιερικό. Με νίκη σιγουρεύουμε την 8η θέση και βρισκόμαστε σε θέση αναμονής για το θέμα των αδειοδοτήσεων... Επιπλέον κίνητρο για νίκη η ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΗ ΗΤΤΑ με 4-1 μέσα στην Κατερίνη, όπου εμφανίσαμε έντονα σημεία διάλυσης μετά το 3-1... Για να δούμε τι έχει αλλάξει από τότε...

» 29η Αγωνιστική, Πανθρακικός - ΟΦΗ 1-0

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Panthracrocs :: ΠΕΡΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ... :: ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ :: Football League 2010-11-