Στο τελευταίο φιλικό, με Γάζωρο, η πρώτη νίκη

Αριθμός μηνυμάτων : 738
Charm : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2010

Στο τελευταίο φιλικό, με Γάζωρο, η πρώτη νίκη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Στο τελευταίο φιλικό, με Γάζωρο, η πρώτη νίκη   Στο τελευταίο φιλικό, με Γάζωρο, η πρώτη νίκη Clock11018/8/2012, 21:31

[Μόνο οι διαχειριστές μπορούν να δουν αυτή την εικόνα] Στο τελευταίο του φιλικό παιχνίδι ο Πανθρακικός νίκησε με 1-0 εκτός έδρας τον Εθνικό Γαζώρου κλείνοντας έτσι τον κύκλο των φιλικών αγώνων που είχε πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Super League 2012-2013.

Το γκολ που έκρινε την συνάντηση σημείωσε στο 70' ο Χρήστος Μίνγκας που από θέση έξω δεξιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Στην αναμέτρηση δεν αγωνίστηκαν οι Γιάννης Στάθης και Άντριαν Λουσέρο που είναι τραυματίες ενώ κατά την διάρκεια του αγώνα αποχώρησαν οι Χρήστος Μελίσσης και Γιάννης Χρήστου.

Στο πρώτο μέρος οι ομάδες αναλώθηκαν σε προσπάθειες κυρίως στο χώρο του κέντρου χωρίς να μπορέσουν να απειλήσουν τους τερματοφύλακες των ομάδων. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανθρακικός εμφανίστηκε σαφώς ανώτερος και έχασε ευκαιρίες με τους Κυβελίδη, Κοντογουλίδη και Μακρυδημήτρη.
Οι συνθέσεις των ομάδων:

Εθνικός Γαζώρου:(Α' ημίχρονο): Αποστολίδης, Κοσμίδης, Μερεσιώτης, Μουσικάκης, Καπίας, Γεωργιάδης, Ναλμπάντης (30' λ.τ Αγγελακάς), Σαββίδης, Ζιγκερίδης, Μπεκιάρης, Γκόγκας.

Β' ημίχρονο: Βαλσαμάκης, Παπάζογλου, Γαλακτερός, Καπίας, Καρυπίδης, Γεωργιάδης (64' Κουκούτσης), Κωνσταντινίδης, Αγγελακάς (66' Παλάσκας), Χαριτίδης, Άλτιν (υπό δοκιμή), Γκόγκας (60' Κρυστάλλης)

Πανθρακικός:Αντίλοβιτς (55' Κουτσόπουλος), Μπαϊκαρά, Σερφά, Μουνάφο (70' Μακρυδημήτρης), Κοντογουλίδης (77' Μοσχάκης), Λαδάκης, Μελίσσης (16' λ.τ Σκλιοπίδης), Μίνγκας (71' Γωνιάδης), Μιχαλόπουλος (30' Κυβελίδης), Σαρακατσάνος, Χρήστου (65' Βιγιαρέχο)

(απ' το επίσημο σάιτ και το Sentragoal)

Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Νίκη και ισοπαλία στον Γάζωρο
» To φιλικό με Σκόντα μόνο φιλικό δε το λες...
» Η πρώτη δίωξη...
» ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
» Χάσαμε στο 1ο φιλικό με ΠΑΣ...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Panthracrocs :: ΠΕΡΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ... :: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ & ΦΙΛΙΚΑ :: Προετοιμασία 2012-13-