33η Αγωνιστική: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΝ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4-1

Αριθμός μηνυμάτων : 738
Charm : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2010

33η Αγωνιστική: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΝ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 33η Αγωνιστική: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΝ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4-1   33η Αγωνιστική: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΝ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4-1 Clock11017/5/2012, 10:55

33η Αγωνιστική: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΝ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4-1 A33_pa10
4-1
Μπαϊκαρά 7' (σουτ), 78' (κεφ), Χρήστου 11' (σουτ), Σουλτανίδης 84' (σουτ) - Στεργίδης 30' (σουτ)
ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ ΦΙΝΑΛΕ!!!

33η Αγωνιστική: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΝ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4-1 Pc015611

33η Αγωνιστική: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΝ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4-1 Pc004910

33η Αγωνιστική: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΝ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4-1 Pc006112

33η Αγωνιστική: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΝ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4-1 Pc009310

Βίντεο της γιορτής αύριο...

Εντυπωσιακό ήταν το ξεκίνημα του Πανθρακικού στο παιχνίδι-φιέστα για την άνοδο της ομάδας της Κομοτηνής στη Football League. Μόλις στο 8ο λεπτό άλλωστε, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, με σουτ του Μπαϊκαρά μέσα από την περιοχή, έπειτα από σέντρα του Μίνγκα. Στο 9’ μάλιστα ο Πανθρακικός είχε και δοκάρι σε σουτ του Σουλτανίδη, ο οποίος έχασε νέα καλή ευκαιρία ένα λεπτό αργότερα, ενώ στο 11’ο Χρήστου με μακρινό σουτ, έκανε το 2-0. Το «ρεσιτάλ» χαμένων ευκαιριών των παιχτών του Παντελίδη συνεχίστηκε, με το γυριστό σουτ του Μίνγκα στο 15’, να καταλήγει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Καραογλανίδη.

Μετά το πρώτο τέταρτο του αγώνα, ο ρυθμός έπεσε σε μεγάλο βαθμό, με την Αναγέννηση Γιαννιτσών να ισορροπεί την κατάσταση, μετά και τη μεγάλη πίεση που δέχτηκε από τους «πράσινους» στο ξεκίνημα. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα στο 30ο λεπτό κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1, με τον Μπαξεβάνο να νικά με διπλή προσπάθεια τον Κουτσόπουλο. Παρόλα αυτά η υπέροχή των παιχτών του Πανθρακικού συνεχίστηκε και στο 39’ θα μπορούσε να γίνει το 3-1, αν η μπάλα δε σταματούσε για τρίτη φορά στο δοκάρι της εστίας της Αναγέννησης, μετά το βολέ του Σουλτανίδη στην κίνηση.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε. Ο Πανθρακικός εξακολουθούσε να ελέγχει το ρυθμό και στο 52’ είχε μια νέα καλή φάση, με τον Καραογλανίδη να σταματά αρχικά την προσπάθεια του Μπαϊκαρά και στη συνέχεια το σουτ του Πόνσε. Οι ποδοσφαιριστές του Παντελίδη «σφράγισαν» τη νίκη στο 77’, όταν ο Γωνιάδης έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Μπαϊκαρά με εξαιρετική κεφαλιά-ψαράκι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.

Στο 84’ ο Σουλτανίδης μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες, έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα της επικράτησης του Πανθρακικού, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1 μετά από ωραία συνεργασία με τον Μίνγκα, δίνοντας το έναυσμα για πανηγύρια που ακολούθησαν μετά το τέλος του αγώνα, με αφορμή την επιστροφή του συλλόγου της Κομοτηνής στη Σούπερ Λιγκ!

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Πανθρακικός (Σάββας Παντελίδης): Κουτσόπουλος, Στάθης, Χρήστου (62' Σκλιοπίδης), Βαγγελόπουλος, Σαρακατσάνος, Μίνγκας, Μπαλού, Λιαπάκης (57' Μακρυδημήτρης), Μπαϊκαρά, Πόνσε (57' Γωνιάδης), Σουλτανίδης.

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Δημήτρης Τομπάζης): Καραογλανίδης, Σερέτης, Ντατίδης, Ιορδανίδης, Σπαθάρας, Μπαξεβάνος (79' Μπέκα), Κωστίκας, Στεργίδης (73' Τσικνίδης), Παπαδόπουλος, Καρακάσογλου, Στεφανίδης (67' Γιόνδης).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κοεμτζίδης, Τσιαμπάζης, Ξενακίδης (Κοζάνης)
___________________________________

ΦΙΕΣΤΑ ΑΝΟΔΟΥ ΜΕ ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΓΚΑΖΙΑ!!!
Τελευταία αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα μας ο αγώνας της 33ης αγωνιστικής κόντρα στην ομάδα της Αναγέννησης Γιαννιτσών. Ταυτόχρονα θα είναι και φιέστα ανόδου στην μεγάλη κατηγορία, μετά από μια θαυμάσια χρονιά, στατιστικά και ουσιαστικά η καλύτερη στην ιστορία της ομάδας μας.
Πρέπει να κάνουμε το χρέος μας, κερδίζοντας τον αγώνα με καλό θέαμα και πολλά γκολ, ώστε να πάμε στο ξεκίνημα της νέας περιόδου με τις καλύτερες εντυπώσεις. Περιμένοντας τα αποτελέσματα της 34ης που θα κρίνει τον πρωταθλητή...

Πάμε για την Α' Εθνική ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΑΡΑ!!!

_________________________________

Με πρωινή προπόνηση στις αθλητικές εγκαταστάσεις της ομάδας ολοκλήρωσε την προετοιμασία του ο Πανθρακικός για την αναμέτρηση της 33ης αγωνιστικής ημέρας απέναντι στην Αναγέννηση Γιαννιτσών.

Ο Σάββας Παντελίδης στην τελευταία προπόνηση της ομάδας επισήμανε στους ποδοσφαιριστές πως θα πρέπει να ολοκληρώσουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα της Football League.

Μάλιστα ο τελευταίος αγώνας θα δοθεί μπροστά στο κοινό που τους έχει βοηθήσει σημαντικά την φετινή αγωνιστική περίοδο και στόχος του ποδοσφαιρικού τμήματος είναι να δώσει για ακόμη μια Κυριακή χαρά στον 12ο παίχτη. Παράλληλα η Διοίκηση της ομάδας έχει ετοιμάσει μια μικρή γιορτή πριν την έναρξη αλλά και μετά την λήξη του αγώνα ενώ θα προσφέρει ένα μικρό αναμνηστικό στους φιλάθλους κατά την έξοδο τους από το γήπεδο.

Όσον αφορά την αποστολή της ομάδας όλοι οι ποδοσφαιριστές που βρίσκονται στη διάθεση του Σάββα Παντελίδη θα πάνε πριν τον αγώνα να γευματίσουν και στο γήπεδο θα τους ανακοινωθεί η αποστολή που θα απαρτίζεται από 18 ποδοσφαιριστές. Μοναδικός απών είναι ο Βαγγέλης Κοντογουλίδης που έχει εγχειρισθεί. Ο έμπειρος επιθετικός θα μεταβεί την Δευτέρα στην Αθήνα για να του αφαιρεθούν τα ράμματα.

» 14η αγωνιστική: Πανθρακικός - ΑΕΚ 1-0

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Panthracrocs :: ΠΕΡΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ... :: ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ :: Football League 2011-12-