Φιλικό: Πανθρακικός-Οδυσσέας Αναγέννησης 5-1

Charm : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Φιλικό: Πανθρακικός-Οδυσσέας Αναγέννησης 5-1   10/8/2011, 10:32

Ο νεαρός σκόρερ Γιάννης Σίμωσης στην περσινή προετοιμασία
Αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανθρακικός νίκησε με 5-1 τον Οδυσσέα Αναγέννησης στο 3ο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στα 3-5 Πηγάδια Νάουσας. H συνάντηση πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο όπου πραγματοποιεί την προετοιμασία του ο Πανθρακικός αλλά και ο Οδυσσέας Αναγέννησης που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Football League 2.

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 1-0 για τον Οδυσσέα Αναγέννησης με τέρμα που σημείωσε ο Πιπιλίγκας στο 18ο λεπτό της συνάντησης. Στο δεύτερο ημίχρονο το συγκρότημα του Σάββα Παντελίδη έγινε πιο αποτελεσματικό και κατάφερε να σκοράρει 5 φορές με σκόρερ τους Σίμωση και Σουλτανίδη. Ο Νίκος Σουλτανίδης ισοφάρισε στο 54' για να δώσει το προβάδισμα ο Σίμωσης στο 63'. Στο 74' ο Σίμωσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-1 για να αυξήσει τον δείκτη του σκορ ο Σουλτανίδης στο 84'. Δυο λεπτά αργότερα και πάλι ο Γιάννης Σίμωσης διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι:
Ταίρης, Μπουτζίκος, Βαγγελόπουλος, Σαρακατσάνος, Βλάχος, Λιαπάκης, Μοσχάκης, Ουέλιγκτον, Μίνγκας, Αλκιβιάδου (υπό δοκιμή Κύπριος ποδοσφαιριστής), Κοντογουλίδης
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι:
Αποστολίδης, Βλάχος, Σαρακατσάνος, Βαγγελόπουλος, Χρήστου, Μάμιτς (υπό δοκιμή Κροάτης ποδοσφαιριστής), Ρεκλείτης, Μουνάφο, Γωνιάδης, Σουλτανίδης, Σίμωσης

Η ομάδα του Πανθρακικού επιστρέφει από το αθλητικό κέντρο στην Κομοτηνή στις 13 Αυγούστου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Panthracrocs :: ΠΕΡΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ... :: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ & ΦΙΛΙΚΑ :: Προετοιμασία 2011-12-