Panthracrocs
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεσηΑναζήτηση

 

 Σάββας Παντελίδης: Το παρόν ορίζει το μέλλον!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Nikolas
Administrator
Administrator
Nikolas


Αριθμός μηνυμάτων : 738
Charm : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2010

Σάββας Παντελίδης: Το παρόν ορίζει το μέλλον! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σάββας Παντελίδης: Το παρόν ορίζει το μέλλον!   Σάββας Παντελίδης: Το παρόν ορίζει το μέλλον! Clock11021/4/2011, 05:25

Σάββας Παντελίδης: Το παρόν ορίζει το μέλλον! 0072pa11

(Συνέντευξη στο mikriliga.com)
Για τα... έργα και τις ημέρες του στον πάγκο του Πανθρακικού: "Τον ένα περίπου μήνα που είμαι στην ομάδα, έχουμε καταφέρει με τα παιδιά να πάρουμε σε τέσσερα παιχνίδια, δυο νίκες και δυο ισοπαλίες, με τέρματα 5-3, ενώ στα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια της, είχε 5-9 τέρματα (σημ.: μία νίκη - τρεις ήττες). Εκεί είναι και η διαφορά, στην καλύτερη αμυντική λειτουργία. Το σημαντικότερο μερίδιο στα αποτελέσματα αυτά, έχουν οι παίκτες και η προσπάθεια που καταβάλλουν. Αν δεν είχαμε ανταπόκριση από την πλευρά των παικτών, δεν θα είχαμε πετύχει τίποτα, απ' όσα καταφέραμε. Βέβαια, όλα αυτά μου δείχνουν πως θα μπορούσαν να είχαν πετύχει καλύτερα πράγματα από νωρίτερα..."
Για τον φετινό στόχο της ομάδας: "Δεν μπορούμε να έχουμε μακροπρόθεσμους στόχους. Κοιτάμε το τώρα, την επόμενη μέρα. Θέλουμε να τελειώσουμε το πρωτάθλημα όσο καλύτερα μπορούμε, κι από εκεί και πέρα, ότι καλύτερο πετύχουμε, θα είναι ευπρόσδεκτο".
Για την απομάκρυνση των Κριστ, Νικέζ: "Η φιλοσοφία μας, σε αυτό το σημείο που βρισκόμαστε, είναι να μην αποδυναμώνουμε την ομάδα, αλλά δεν θέλουμε να έχουμε και προβλήματα στα αποδυτήρια. Τον παίκτη που κάνει κακό στον εαυτό του, πρέπει να προσπαθείς να τον εντάξεις στο σύνολο. Αν δεν εντάσσεται, τότε η λύση είναι να τον απομακρύνεις".
Για το ενδεχόμενο συνέχισης της συνεργασίας του με τον Πανθρακικό: "Ο Πανθρακικός είναι μια ομάδα στην οποία μπορείς να δουλέψεις ολοκληρωμένα και να κάνεις πρωταθλητισμό. Επίσης, οι άνθρωποι με τους οποίους συνεργάζομαι, έχουν ποιότητα. Ωστόσο, δεν έχει προχωρήσει ακόμα κάτι, σχετικά με τη συνέχιση της συνεργασίας μας. Θα δούμε πως θα κυλήσει το πρωτάθλημα και μετά θα αποφασίσουμε. Εξάλλου, δεν μπορεί να υπάρξει μέλλον, αν δεν είναι καλό το παρόν..."


Πικράθηκα με τη συμπεριφορά κάποιων...

Για τα γεγονότα με τους οπαδούς του Εθνικού, μετά το τέλος του αγώνα στο Ελληνικό:
"Πικράθηκα από τη συμπεριφορά κάποιων φίλων του Εθνικού. Μπορεί να ήμουν εγώ αυτός που έπρεπε να ξεσπάσει μετά το τέλος του αγώνα, ωστόσο δεν θα πρέπει να ξεχνάμε ότι ανέλαβα την ομάδα σε μια περίοδο που ήταν τελευταία και την άφησα στην 8η θέση. Τώρα έχει 31 βαθμούς, εκ των οποιών τους 25 τους κερδίσαμε μαζί σε 16 αγώνες.
Οι παίκτες έκαναν απίστευτη προσπάθεια, συνεργαστήκαμε πολύ καλά και θεωρώ παράλογο να ακούω ύβρεις, επειδή έκανα τη δουλειά μου. Έκανα αλλαγή στο 90' για να κρατήσω το αποτέλεσμα, ενώ το ίδιο είχα κάνει και πριν από μερικές εβδομάδες, στον πάγκο του Εθνικού, για να κρατήσουμε αποτέλεσμα μέσα στην Καλλιθέα, ομάδα από την οποία είχα περάσει στο παρελθόν. Είναι καθαρά επαγγελματική στάση και νομίζω πως όλοι εκτιμούν τέτοιες συμπεριφορές από τους προπονητές. Επιπρόσθετα, δεν πρέπει να ξεχνάμε πως δεν άφησα τον Εθνικό, τη στιγμή που είχα προτάσεις από άλλες 2 ομάδες. Το έκανα γιατί δεν άντεχα άλλο κάποια πράγματα. Και μπορεί να έχω αλλάξει 8 ομάδες στην καριέρα μου, αλλά από τις 6 έχω παραιτηθεί!
Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση σε όλους!"


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.panthracrocs.com
 
Σάββας Παντελίδης: Το παρόν ορίζει το μέλλον!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ο Σάββας Παντελίδης στο Sentragoal
» Σάββας Παντελίδης: Να βελτιωθούμε περισσότερο...
» Σάββας Παντελίδης: Δεν σεβαστήκαμε την όλη προσπάθεια...
» Σάββας Παντελίδης στο Αθλητικό Μετρόπολις
» Σάββας Παντελίδης: "Με νύχια και με δόντια..."

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Panthracrocs :: ΠΕΡΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ... :: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ :: Τα νέα της ομάδας-
Μετάβαση σε: