27η Αγωνιστική, Πανθρακικός - Δόξα Δράμας 0-1

Αριθμός μηνυμάτων : 738
Charm : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2010

27η Αγωνιστική, Πανθρακικός - Δόξα Δράμας 0-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 27η Αγωνιστική, Πανθρακικός - Δόξα Δράμας 0-1   27η Αγωνιστική, Πανθρακικός - Δόξα Δράμας 0-1 Clock11019/3/2011, 11:03

27η Αγωνιστική, Πανθρακικός - Δόξα Δράμας 0-1 A27_pa11
0-1
(30' Κάπελ σουτ)

Πίκρα... Οι δικαιολογίες κάποτε στερεύουν...

27η Αγωνιστική, Πανθρακικός - Δόξα Δράμας 0-1 Pc017111
Φάση μπροστά στην εστία του Σέρεμετ(7')
με τον Πακάλτση να ..."ερωτοτροπεί" με τον Βαγγελόπουλο!

27η Αγωνιστική, Πανθρακικός - Δόξα Δράμας 0-1 Pc023610
Φάουλ του Ρομπέρ στην γωνία, μπλοκάρει ο Σέρεμετ (80')

27η Αγωνιστική, Πανθρακικός - Δόξα Δράμας 0-1 Pc023210
Ο Ζησόπουλος διεκδικεί ψηλά, πίσω καραδοκεί ο Σουλτανίδης (77')
Σπουδαία νίκη πήρε η Δόξα Δράμας στην Κομοτηνή απέναντι στον Πανθρακικό με σκορ 1-0 και πλέον περιμένει «γκέλα» του Λεβαδειακού στην Ηλιούπολη για να αυξήσουν τις ελπίδες τους για είσοδο στα πλέι οφ. Από την άλλη πλευρά, ο Πανθρακικός πλέον συνεχίζει με μοναδικό στόχο την γρήγορη παραμονή στην κατηγορία, καθώς τα όνειρα για είσοδο στα πλέι οφ τελείωσαν, ενώ δυσοίωνο φαντάζει και το μέλλον του Εμίλιο Φερέιρα στον πάγκο της ομάδας μετά την ήττα. Από το πρώτο κιόλας λεπτό, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να πάρουν τα ηνία του αγώνα. Το Δημοτικό στάδιο της Κομοτηνής "πάγωσε" όταν ο Κάπελ στο 30' με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κουτσόπουλου. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουν με τον Σουλτανίδη στο 44ο λεπτό. Στην επανάληψη, η Δόξα Δράμας μπήκε στο γήπεδο με σκοπό να κρατήσει το σκορ του ημιχρόνου, όμως και πάλι ο Πανθρακικός δεν μπορούσε να φτάσει με αξιώσεις στην περιοχή του Σερεμέτ. Ο αγώνας παίχτηκε στο μισό γήπεδο, καθώς ακόμη και ο Μαρκόφσκι ήταν πίσω από την μεσαία γραμμή, όμως και πάλι οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν.(mikriliga)

Πανθρακικός (Εμίλιο Φερέρα): Κουτσόπουλος, Περπερίδης, Ρομπέρ, Ρεκλείτης (58' Κανωτίδης), Βαγγελόπουλος, Ζησόπουλος, Νίκεζ, Ούλμερς (70' Γωνιάδης), Κριστ (58' Μάλκι), Αρσενίεβιτς, Σουλτανίδης.

Δόξα Δράμας (Μιχάλης Γρηγορίου): Σέρεμετ, Γελαδάρης, Πακάλτσης, Μπαξεβανίδης, Καρακώστας, Σιάκκας, Λίμα, Ρούτσης (75' Μαραγκός), Χατζηπαντελίδης (84' Χλωρός), Κάπελ, Μαρκόφσκι.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παπαπέτρου (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Γιαννουγλίδης, Τσολάκης (Αθηνών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Νικέζ, Αρσενίεβιτς - Μπαξεβανίδης, Μαραγκός, Χλωρός

_______________________________________________________

Στις αθλητικές εγκαταστάσεις της ομάδας γυμνάστηκαν οι παίκτες του Εμίλιου Φερέρα το μεσημέρι του Σαββάτου. Μετά την ολοκλήρωση του προγράμματος ο Βέλγος τεχνικός ανακοίνωσε την αποστολή που αποτελείται από τους εξής παίκτες:
Κουτσόπουλος, Ανδριόλας, Περπερίδης, Βαγγελόπουλος, Νατσούρας, Μπουτζίκος, Κανωτίδης, Καρτσαμπάς, Ούλμερς, Κριστ, Νικέζ, Ζησόπουλος, Αρσενίεβιτς, Ρομπέρ, Σουλτανίδης, Μάλκι, Γωνιάδης, Ρεκλείτης.
Αποκλείστηκαν από την 18αδα ο Σίμωσης λόγω ίωσης, ο τιμωρημένος Τζιωρτζιόπουλος και οι τραυματίες Ορλάντο, Λιαπάκης, Σταματόπουλος.

» 29η Αγωνιστική, Πανθρακικός - ΟΦΗ 1-0

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Panthracrocs :: ΠΕΡΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ... :: ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ :: Football League 2010-11-