Πανθρακικός-Αγροτικός 3-2, Φερέρα-Αμανατίδης

Αριθμός μηνυμάτων : 738
Charm : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2010

Πανθρακικός-Αγροτικός 3-2, Φερέρα-Αμανατίδης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πανθρακικός-Αγροτικός 3-2, Φερέρα-Αμανατίδης   Πανθρακικός-Αγροτικός 3-2, Φερέρα-Αμανατίδης Clock1105/1/2011, 23:13

Περικλής Αμανατίδης (προπ. Αγρ. Αστέρα): Έγινε ένα καταπληκτικό παιχνίδι. Το ποδόσφαιρο είναι ένα παιχνίδι λαθών, κάναμε δυο στο πρώτο ημίχρονο και κυνηγούσαμε στο σκορ. Βάζουμε ακριβά γκολ και δεχόμαστε φτηνά! Στο δεύτερο ημίχρονο, εκμεταλλευτήκαμε το γεγονός πως ο αντίπαλος μας είχε παίχτη λιγότερο και αναγκάστηκε να προβεί σε αγωνιστικές αλλαγές. Καταφέραμε να γυρίσουμε το παιχνίδι. Τελικά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων δεχτήκαμε το 3-2. Θα δούμε ξανά τη φάση για να κατανοήσουμε πως μετά από τέτοια εμφάνιση γυρίσαμε χωρίς βαθμό.

Εμίλιο Φερέρα (προπ. Πανθρακικού): Είμαστε ευχαριστημένοι που κερδίσαμε καθώς γνωρίζαμε πως είχαμε να αντιμετωπίσουμε ένα πολύ καλό αντίπαλο με δυνατή μεσαία γραμμή. Έχουμε δημιουργήσει ένα μικρό σερί θετικών αποτελεσμάτων και επιθυμούμε τη διεύρυνση του. Η απώλεια του Κανωτίδη, η κόκκινη κάρτα και η απώλεια του Σουλτανίδη μας έβγαλαν από το πλάνο.
Παρότι ο Αγροτικός Αστέρας κυριάρχησε, εμείς δημιουργήσαμε ευκαιρίες, και με παίχτη λιγότερο, όπως αυτή του Παπουλή και του Σϊμωση και φυσικά το πέναλτι. Δεν θέλω να αναφερθώ προσωπικά σε παίχτες, αλλά αξίζουν συγχαρητήρια στο Σουλτανίδη, στον Παπουλή και στον Ρομπέρ και φυσικά στο Σταματόπουλο, που αγωνίστηκε για πρώτη φορά με την φανέλα του Πανθρακικού. Αύριο θα γνωρίζουμε για τη σοβαρότητα των τραυματισμών και ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.

» Φερέρα: Λύση συνεργασίας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Panthracrocs :: ΠΕΡΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ... :: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ :: Τα νέα της ομάδας-