Αριθμός μηνυμάτων : 738
Charm : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Πανθρακικός - Ατρόμητος Γεροσκήπου 1-1    7/8/2010, 09:27

Το τελευταίο φιλικό παιχνίδι έδωσε το απόγευμα του Σαββάτου ο Πανθρακικός απέναντι στον Ατρόμητου Γεροσκήπου που συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Β! Εθνικής Κύπρου. Ο Παπουλής με πέναλτι σημείωσε το τελικό 1-1.

Με την συγκεκριμένη συνάντηση ο πρώτος κύκλος φιλικών αγώνων έλαβε τέλος για τον Κώστα Βασιλακάκη και τους συνεργάτες οι οποίοι είχαν την ευκαιρία να διαπιστώσουν τις δυνατότητες αλλά και την αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκονται παλιοί και νέοι ποδοσφαιριστές. Χαρακτηριστικό των αγώνων ο μοιρασμένος χρόνος συμμετοχής καθώς όλοι οι παίχτες είχαν την ευκαιρία να παίξουν για σημαντικό χρονικό διάστημα και να δώσουν τα διαπιστευτήρια τους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Πανθρακικός μπορεί να έμεινε στο 1-1 απέναντι στους Κυπρίους αλλά η απόδοση της ομάδας άφησε απόλυτα ικανοποιημένους την τεχνική ηγεσία. Σε μεγάλο χρονικό διάστημα οι Κομοτηναίοι είχαν τα ηνία της συνάντησης και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες ώστε να πάρουν την νίκη έστω και σε φιλική συνάντηση. Πέρα από τις χαμένες ευκαιρίες στο μπλοκ των σημειώσεων υπάρχει και το δοκάρι του Λόπεζ στο 32ο λεπτό της συνάντησης.

Ο Φώτης Παπουλής σημείωσε στο 49ο λεπτό το τελικό 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο Πανθρακικός ξεκίνησε με τους Κουτσόπουλο, Βαγγελόπουλο, Ιασωνίδη, Κανωτίδη, Νάιντο, Μαρτσέλο, Λόπεζ, Αρσενίεβιτς, Ρομπέρ, Μπουντούρης και Ντιαλό. Ακόμη αγωνίστηκαν οι Ταίρης, Ραπτάκης, Ιασωνίδης, Πιθαρούλης, Ρεκλείτης, Γωνιάδης, Σίμωσης, Παπουλής, Μπαρμπούδης, Τριανταφυλλίδης, Σταματόπουλος και Κατσαμπάς.

Η αποστολή του Πανθρακικού επιστρέφει στην βάση της το μεσημέρι της Κυριακής και η επόμενη προγραμματισμένη προπόνηση είναι για το απόγευμα της Δευτέρας στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Πανθρακικού σταδίου.

Panthrakikos.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Panthracrocs :: ΠΕΡΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ... :: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ & ΦΙΛΙΚΑ :: Προετοιμασία 2010-11-