Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αριθμός μηνυμάτων : 738
Charm : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2010

Αετός Σκύδρας - Πανθρακικός 0-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αετός Σκύδρας - Πανθρακικός 0-1   Αετός Σκύδρας - Πανθρακικός 0-1 Clock1101/8/2010, 09:20

Το πρώτο φιλικό παιχνίδι για την αγωνιστική περίοδο 2010-2011 έδωσε το απόγευμα της Κυριακής ο Πανθρακικός καθώς διασταύρωσε τα ξίφη του με τον Αετό Σκύδρας. Το γκολ της νίκης ο Ρομπέρ.

Μια αναμέτρηση που αποτέλεσε μια πολύ καλή ευκαιρία για τον προπονητή της ομάδας Κώστα Βασιλακάκη να δει την αγωνιστική εικόνα των ποδοσφαιριστών αλλά και της ομάδας μετά από 1 εβδομάδας παραμονής στην τεχνική ηγεσία. Έδωσε χρόνο συμμετοχής σχεδόν σε όλους τους ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν για 45 λεπτά και έδωσαν τα δικά τους διαπιστευτήρια. Μέσα στους ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν και ο Βραζιλιάνος Μαρτσέλο που επανήλθε μετά τον τραυματισμό που είχε στο πρωτάθλημα της Super League με αντίπαλο τον Λεβαδειακό. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε μπροστά τους φιλοξενούμενους με τέρμα που πέτυχε ο Γάλλος Ρομπερ στο 31ο λεπτό μετά από υπέροχη κάθετη μπαλιά του Μπουντούρη.

Η σύνθεση του Πανθρακικού στο πρώτο ημίχρονο: Κουτσόπουλος, Κανωτίδης, Ιασωνίδης, Ραπτάκης, Σακελλαρίου, Παπουλής, Πιθαρούλης, Λόπεζ, Ρομπέρ, Μπουντούρης, Καζάκης.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Ανδριόλας, Μπαρμπούδης, Κατσαμπάς, Βαγγελόπουλος, Νάιντος, Ρεκλείτης, Μαρτσέλο, Γωνιάδης, Πάγκαλος, Ντιαλό και Αρσενίεβιτς.

Η ομάδα του Πανθρακικού αναμένεται να δώσει άλλα δυο φιλικά παιχνίδια όσο θα βρίσκεται στην περιοχή της Νάουσας. Συγκεκριμένα την Τετάρτη 4 Αυγούστου στις 18:00 απέναντι στον ΑΟ Χανίων και το Σάββατο 7 Αυγούστου την ίδια ώρα απέναντι στον Ατρόμητο Γεροσκήπου. Η επιστροφή έχει προγραμματιστεί για την Κυριακή 8 Αυγούστου.

» Αδειοδοτήθηκε ο Πανθρακικός

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Panthracrocs :: ΠΕΡΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ... :: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ & ΦΙΛΙΚΑ :: Προετοιμασία 2010-11-